Kuloodporni z kolejnym brązem - Kuloodporni Bielsko - Amp Futbol na Śląsku

Kuloodporni z kolejnym brązem

Zdobywamy brązowy medal Mistrzostw Polski
Sierpień 28, 2017

Czterech zawodników powołanych zostało na zakończone wczoraj Mistrzostwa Europy w ampfutbolu, które rozegrane zostały w Turcji. Mamy bardzo duże powody do zadowolenia ponieważ Reprezentacja Polski zajęła wysokie trzecie miejsce. Uległa jedynie w półfinale Turkom, którzy wygrali wszystkie mecze i pewnie zdobyli złoty medal. W meczu o brąz Polacy pokonali po dogrywce 3:1 Hiszpanów.

Królem strzelców turnieju, z 11 bramkami w 6 meczach, został Bartosz Łastowski z Kuloodpornych Bielsko-Biała. Pewnym punktem na bramce był Łukasz Miśkiewicz, który turniej zaczął na ławce rezerwowych, ale dzięki świetnej postawie wskoczył do pierwszego składu. Podczas mistrzostw w Reprezentacji Polski zadebiutował Piotr Mizera i już w pierwszym swoim meczu odnotował piękną asystę, która pokazywana była w mediach ogólnopolskich. Ważnym rezerwowym kadry był Krzysztof Wrona, na co dzień kapitan naszej drużyny. W drodze do finału Polacy pokonali m.in. Włochów 3:0 oraz Francuzów 5:1!

Finał pomiędzy Turcją, a Anglią rozegrany został na stadionie Besiktasu Stambuł i przyciągnął blisko 40 000 kibiców! Dzięki temu mecz robił niesamowite wrażenie. Gospodarze wygrali 2:1. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Anglicy wyrównali na 1:1 i wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka, ale zawodnicy tureccy ponownie w tych mistrzostwach pokazali ogromną motywację i w doliczonym czasie drugiej połowy zdołali jeszcze zdobyć drugą bramkę.

Była to piękna promocja dyscypliny, pokazująca też jej ogromny potencjał. Chciałbym coś takiego zobaczyć kiedyś w Bielsku-Białej. Patrząc na to z jakim entuzjazmem podchodzą kibice do naszego przedsięwzięcia, myślę, że zbliżenie się do tureckiego poziomu może być jednym z głównych celów Kuloodpornych na najbliższe lata – powiedział Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni.

Zawodnicy Kuloodpornych zdobyli brązowy medal również w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017, a turniej w Bielsku-Białej przyciągnął największą widownię ze wszystkich zawodów Amp Futbol Ekstraklasy i to biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane do tej pory sezony.